Dua Etmek

Çok ağır bir hakaretle, çok anlamsız bir tanımlama ile karşılaştınız mı bilmiyorum. Veya benim merak ettiğim şey, karşılaştı iseniz, tepkiniz ne olmuştur acaba? Kötüye, kötünün daha beteri ile mi, yoksa iyiliğin en güzeli ile mi mukabele ettiniz? “Boş sözlerle, çirkin davranışlarla karşılaştıkları zaman, izzet ve şereflerini muhafaza ederek oradan geçip giderler.” (Furkan Sûresi, 72.) Bu âyet-i kerimeyi okuduğumda doğrusu ne çok mutlu olmuştum. Kur’ân, tabilerini büyük davranışlara, ideal adımlara dâvet ediyor, insan-ı kâmil olmak, işte bu adımlarda gizli diye içimden geçirmiştim. Ama zor biliyor musunuz? ? İNSANLARIN NE DİYECEĞİNDEN KORKTUĞUMUZ KADAR ALLAH’IN NE DİYECEĞİNDEN KORKMUYORUZ..... İNSANI KÜÇÜLTEN DE BU.....
Çok ağır bir hakaretle, çok anlamsız bir tanımlama ile karşılaştınız mı bilmiyorum. Veya benim merak ettiğim şey, karşılaştı iseniz, tepkiniz ne olmuştur acaba? Kötüye, kötünün daha beteri ile mi, yoksa iyiliğin en güzeli ile mi mukabele ettiniz? “Boş sözlerle, çirkin davranışlarla karşılaştıkları zaman, izzet ve şereflerini muhafaza ederek oradan geçip giderler.” (Furkan Sûresi, 72.)  Bu âyet-i kerimeyi okuduğumda doğrusu ne çok mutlu olmuştum. Kur’ân, tabilerini büyük davranışlara, ideal adımlara dâvet ediyor, insan-ı kâmil olmak, işte bu adımlarda gizli diye içimden geçirmiştim. Ama zor biliyor musunuz? ? İNSANLARIN NE DİYECEĞİNDEN KORKTUĞUMUZ KADAR ALLAH’IN NE DİYECEĞİNDEN KORKMUYORUZ..... İNSANI KÜÇÜLTEN DE BU.....

Çok ağır bir hakaretle, çok anlamsız bir tanımlama ile karşılaştınız mı bilmiyorum. Veya benim merak ettiğim şey, karşılaştı iseniz, tepkiniz ne olmuştur acaba?
Kötüye, kötünün daha beteri ile mi, yoksa iyiliğin en güzeli ile mi mukabele ettiniz?
“Boş sözlerle, çirkin davranışlarla karşılaştıkları zaman, izzet ve şereflerini muhafaza ederek oradan geçip giderler.” (Furkan Sûresi, 72.)
Bu âyet-i kerimeyi okuduğumda doğrusu ne çok mutlu olmuştum. Kur’ân, tabilerini büyük davranışlara, ideal adımlara dâvet ediyor, insan-ı kâmil olmak, işte bu adımlarda gizli diye içimden geçirmiştim. Ama zor biliyor musunuz?
? İNSANLARIN NE DİYECEĞİNDEN KORKTUĞUMUZ KADAR ALLAH’IN NE DİYECEĞİNDEN KORKMUYORUZ….. İNSANI KÜÇÜLTEN DE BU…..

İlk yorum yapan siz olun!

Yorum Yapın...

E-Posta adresiniz yayınlanmaz


*